В Болградському районі впроваджується проект «Аграрні розписки в Україні»

Міністерством аграрної політики та продовольства України реалізується проект впровадження в Україні аграрних розписок як нового перспективного інструменту залучення товарних та фінансових ресурсів в аграрну галузь країни.

Повідомляє сайт БОЛГРАД СЬОГОДНІ посилаючись на сайт  Болградської РДА

16 січня 2018 року в Болградській районній державній адміністрації відбулася зустріч представника проекту «Аграрні розписки в Одеській області» Євгенія Мельника та координатором Вінницької, Черкаської та Полтавської областей Романом Колібабою з керівниками сільгосппідприємств і фермерських господарств району, під час якої обговорили питання розвитку проекту в Болградському районі. Також у заході взяли участь начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергій Сакали та його спеціалісти.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

Аграрна розписка – це новий інструмент, який допоможе сільськогосподарським товаровиробникам отримати доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу  майбутньої сільськогосподарської продукції.

За своєю суттю аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором (дистриб’ютором, постачальником ТМЦ, зернотрейдером, банком).

Кредит повертається за рахунок майбутньої сільськогосподарської продукції (товарні аграрні розписки) або надходжень від її продажу (фінансові аграрні розписки).

У результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з існуючими інструментами.

Керівників сільгосппідприємств і фермерських господарств району ознайомили з основними умовами Проекту та надали їм відповідні роз’яснення.