В Балтському районі пройшли масштабні навчання з ліквідації лісової пожежі

24 травня в Одеській області на території лісового масиву Балтського лісництва (Балтський район) Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства пройшли спеціальні навчання з органами управління та силами цивільного захисту з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у природних екосистемах, спричинених лісовими пожежами.

За тактичним задумом, на території 22 кварталу лісового масиву Балтського лісництва виникла низова пожежа. Дим був виявлений працівником лісового господарства під час наземного патрулювання. Внаслідок поривчатого вітру існувала небезпека швидкого поширення вогню лісовими масивами та прилеглими сільгоспугіддями в напрямок поблизу розташованого населеного пункту.

До місця пожежі було направлено спеціальний автомобіль лісового господарства з працівниками, які оснащені ранцевими обприскувачами. Фахівці провели наземну розвідку району пожежі, гасіння її осередків, встановлення площі та напрямку розповсюдження пожежі.

Внаслідок різких поривів вітру пожежа перейшла у верхову та почала стрімко поширюватись. Оцінивши обстановку, керівник гасіння пожежі прийняв рішення щодо залучення додаткових сил і засобів цивільного захисту району та підрозділів ДСНС.

До району надзвичайної ситуації прибули сили і засоби 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області, Балтського лісництва, обласних і районних ланок цивільного захисту Одеської області, які входять у підпорядкування керівнику ліквідації лісової пожежі та за його рішенням приступають до гасіння пожежі.

Далі учасникам навчання були продемонстровані практичні дії сил і засобів територіальної підсистеми цивільного захисту Одеської області під час гасіння лісової пожежі з використанням різних методів.